Den řemesel 2015

Dne 12. 9. 2015 se v naší stodole v Březůvkách uskutečnila akce pod názvem Den řemesel. Cestu si sem našlo zhruba 100 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout různá řemesla a výrobky: kovářství, košíkářství, výroba svíček, ručně tkané koberce, výrobky ze slámy, bylinky a bylinkové masti, výroba různých pochoutek z mléka místních občanů (manželé Rysnerovi) a další. Své výrobky zde prezentovaly také chráněné dílny Naděje Kroměříž a Ergo Zlín.

Akce byla zpestřena hudbou skupiny Pěšáci a občerstvením, kde nechyběl guláš, pro mlsné jazýčky palačinky a z nápojů tradiční burčák a pivo. Zajímavostí byla lukostřelba, kterou si vyzkoušeli jak malí, tak velcí.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu této akce (Lenka Hečová, Naďa Zábojníková, Hana Vachová, Roman Vach, Bohumila Macíková, Aleš Přikryl, David Mališka, Jiří Krajča ml., Pavla Krajčová, starosta Jiří Krajča, Lenka Toboláková a další), sponzorovi (Jaroslav Holík) za jeho finanční příspěvek a také všem účinkujícím a návštěvníkům, kteří vytvořili společně s krásným počasím příjemnou atmosféru až do konce.

Reportáž Českého rozhlasu Brno k poslechnutí:

 

Kompletní fotogalerie zde.

Foto: Jana Malaníková.