Příměstský tábor 17. 7. – 21. 7. 2017

Letos o letních prázdninách naše škola využila finanční prostředky projektu, který vyhlásilo MPSV a uspořádala pro děti příměstský tábor, jak se již stalo o jarních prázdninách.
Tématem tábora bylo „Týden zábavy a poznání“. Celý tábor doprovázela celotáborová hra o razítka.
V pondělí si děti vyráběly záznamové knihy na sběr razítek. Potom následovaly různé hry, při kterých bylo možné získávat první razítka. Hledání a skládání správných dílků k sobě pro získání obrázku nebo skládání kostek a jiné. V průběhu dne všichni vyzkoušeli práci se sádrou a vytvářeli sádrová zvířátka, která po ztuhnutí namalovali dle vlastních představ temperovými barvami.
V úterý jsme podnikly s dětmi výlet do Zlína na výstavu J. A. Komenského s názvem „Orbis pictus play“. Zde bylo vystaveno spousta zajímavých interaktivních exponátů, které si návštěvníci mohli vyzkoušet a prozkoumat jejich význam či funkčnost. Největší zájem dětí získalo kuličkové bludiště, ale i malování do písku bylo velmi zajímavé. Při čekání na autobus proběhla návštěva oblíbené cukrárny a také dětského hřiště v městském parku. Ve stínu stromů nám společnost dělala hra twister nebo létající disk. Po návratu jsme odpočívali u pohádky „Čapí dobrodružství“. Zbytek odpoledne jsme soutěžili s vodou.
Středa začala procházkou obcí Březůvky, která byla doprovázena hrou Bingo. Hlavním plánem dne bylo, aby si děti vyzkoušely batikování triček. Bylo to tak trochu jako kouzlení, když se z bílé látky stává duhová. Fantazii se meze nekladly a nadšení z hotové práce bylo obrovské. Horký den nám zpříjemnily vodní aktivity – házení mokrou houbou, mýdlem, plnění kelímků vodou aj.. Užili jsme si spousty legrace.
Ve čtvrtek nás čekal výlet autobusem do zlínské oblasti „Pindula“. Na procházce jsme viděli zvířata jako pštrosa, králíky či divokou zvěř. Cesta byla provázena různými úkoly, které děti plnily. A závěrem bylo opékání špekáčků. Po příjezdu zpět do zázemí školy si každý vyzkoušel, jaké je to malovat bez použití rukou. Držet štětec nohou a namalovat obrázek nebylo tak jednoduché jak se na první pohled zdálo. Přesto se nikdo nevzdával a tak výsledné obrázky byly moc hezké. Odpoledne jsme se pustili do vodní bitvy s „vodními bombami“, ale neházeli jsme je jen po sobě, ale také na terč a do dálky.
Pátek – dopoledne pršelo, takže na programu bylo hledání písmenek po celé budově školy, skládání zprávy a hry ve třídě. Později se již počasí umoudřilo, a tak starší děti mohly vyrazit do terénu a barevnými fáborky vyznačit trasu pro své mladší kamarády. Ti potom s paní učitelkou vyrazili fáborky hledat. Trasa vedla loukami i lesem a po fyzicky náročném dopoledni si všichni rádi odpočinuli u filmu “Kozí příběhy“. Odpoledne už sluníčko pěkně svítilo, takže opět oblíbené hry s vodou a stříkacími pistolkami. Závěrem celého týdne jsme si vyhodnotili celotáborovou hru o razítka. Děti si odnesly nejen diplomy, ale i pěkné ceny.
Další týdenní příměstský tábor čeká na děti o jarních prázdninách 2018, a už teď se těšíme na další společně strávené chvíle.
Lucka a Míša

no images were found