Příměstský tábor 2017

O letošních jarních prázdninách naše škola využila finanční prostředky projektu, který vyhlásilo MPSV a uspořádala pro děti příměstský tábor.
Tématem tábora byla cesta kolem světa za pokladem. Svoji cestu jsme započali až v dalekém Japonsku, kde se děti vydaly hledat ztracené perly, zkoušely jíst čínskými hůlkami nebo skládaly známé origami. Dětem se v Japonsku moc líbilo, seznámili jsme se s místní kulturou a japonskými znaky.
I když jsme Japonsko opouštěli neradi, museli jsme se vydat dál na cestu a odletět zpátky do Evropy, do České republiky. Zde jsme se vyrazili na výpravu do vlajkového lesa a navštívili místní myslivce. U myslivců jsme se dozvěděli, která zvířátka u nás žijí a jak se o ně máme starat. Následně jsme si všichni opekli špekáčky a posilnili se tak na další cestu.
Ve středu jsme navštívili Řecko a velkolepé Olympijské hry. Nejprve jsme se seznámili se samotným Řeckem a společně zjistili, co všechno olympijské hry zahrnují. Po seznámení sportovců a zapálení olympijského ohně, jsme se dali do soutěžení. První disciplínou byl slalom na koloběžkách. Pak následoval hod sněhovou koulí, hod oštěpem a skok do dálky. Když si sportovci odpočinuli, tak je čekal sjezd na bobech a nakonec jsme naši olympiádu zakončili štafetou, kde proti sobě nastoupily družstva Callo a Povstalci. Všichni si vedli skvěle a rvali se o ty nejvyšší příčky. Proto byl každý sportovec bez rozdílu oceněn medailí. Mohly jsme na ně být velmi hrdé, jak svědomitě reprezentovali naši zemi.
Po náročných olympijských hrách jsme si jeli odpočinout do Egypta k moři, kde jsme viděli pyramidy, mastaby anebo třeba sfingu. Následně jsme se dozvěděli, že se v Egyptě už od starověku vyrábělo mýdlo, a proto jsme se i my vydali na výlet do Zlínského zámku, kde si každý vyzkoušel, jak se mýdlo vyrábí. Děti výroba bavila a každý si odvezl svůj dáreček domů.
Po návratu jsme si i my vyzkoušeli úlohu velkých stavitelů a postavili si vlastní pyramidy. Větší úspěch však měl hon na mumie.
Naše cesta byla zakončena až v daleké Kanadě, kde jsme se museli vypořádat s medvědy, které se nevyplácí budit z jejich zimního spánku. Navštívili jsme proslulé Niagarské vodopády, kde byl konečně i náš ukrytý poklad, který jsme tak dlouho hledali. Pomocí indicií, které jsme našli v ostatních zemí, se nám podařilo úspěšně otevřít zámek a poklad byl jenom náš.
Další týdenní příměstský tábor čeká na děti začátkem července a už teď se těšíme na společně strávené chvíle.
Monika, Mirka